Hakkında

giris

Sitemizin asıl kuruluş amacı matematiği hepimizin bildiği kalıp yargılardan kurtararak aslında herkesin kendi matematik seviyesini geliştirebileceğini göstermektir. Öncelikle bilmemiz gereken şey burada herkesi bir mühendis, bir matematik öğretmeni, bir doktor olabilmek için gerekli matematiği vereceğimizi iddia etmiyoruz. Ama herkesin kendi matematik düzeyini daha da geliştireceğinin garantisini veriyoruz. Çünkü sitemiz bu gerçekten yola çıkarak çalışmalarını yürütmektedir.

Burada matematiği temel düzeyde ele alarak her öğrenci seviyesine hitap etmeye çalışıyoruz. Ama her konu için kritik noktalar üzerinde durup, konuların püf noktalarını kavratmak istiyoruz. Bunun için özellikle sorularımıza günlük hayattan, diğer derslerle bağlantılı yani disiplinlerarası bir yol izlemeye çalışıyoruz.

Matematik yapamamanın altında yatan asıl sebep matematiği sevmemektir. Bir şey sevilmeden yapıldığında ne kadar zorlansa da istenilen seviyeye çıkmak çok zordur.  Bu siteyi kurmamızdaki bir diğer amaç da kafalardaki önyargıları kırarak matematiğin sadece sayılardan ibaret bir karmaşa olmadığını, hayatın her anında her zaman yanımızda aslında bizim hayatımızı kolaylaştıran bir araç olduğunu kavratmaya çalışacağız.

Bu amaçla arkadaşlar öncelikle sizden kafanızdaki bütün tabuları yıkmanızı, kafanızdaki önyargıları bir kenara koyup ben nasıl matematik yapabilirim? Nasıl bunu anlayabilirim? Bu işi yapanlarla farkım olmadığını nasıl gösterebilirim? Bunları düşünmenizi istiyoruz. Her zaman dediğimiz gibi istemek başarmanın yarısıdır. Bunlar yapıldıktan sonra geriye kalan tek şey pes etmemek, her sorunun üstesinden gelene kadar pes etmeden üstüne gitmek. Gerisini bize bırakın… 🙂

Gizlilik Politikamızı buraya tıklayarak okuyabilirsiniz.